ورود به سامانه

ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
کلمه عبور

ایحاد حساب کاربری

نام
نام کاربری
کلمه عبور
تکرار مجدد
ایمیل
تکرار ایمیل

همکاری صنعت مس ایران با برترین شرکت معدنی جهان

همکاری صنعت مس ایران با برترین شرکت معدنی جهان

شرکت اتوتک که به تازگی به‌عنوان برترین شرکت معدنی جهان معرفی شده است در برخی از طرح‌های صنعت مس ایران همکاری می‌کند.

 

 

 

 

به گزارش مس پرس، شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری و رسانه‌ای "کورپوریت نایتس" در گزارش موسوم به Global 100 که در داووس سوئیس ارائه شد، شرکت اتوتک فنلاند که هم‌اکنون در تعدادی از پروژه‌های صنهت مس ایران همکاری دارد به عنوان پایدارترین شرکت معدنی جهان معرفی شد.

در این گزارش که با نام 2015 Global 100 منتشر شده 100 شرکت پایدار جهان براساس شاخص‌های تعریف شده، رتبه‌بندی شده‌اند.

از جمله شاخص‌های مورد توجه در رده‌بندی 100 شرکت برتر پایدار جهان می‌توان به بهره‌وری انرژی، بهره‌وری کربن، بهره‌وری آب، بهره‌وری پسماند، ظرفیت نوآوری، درصد مالیات پرداختی، فاصله بین حقوق مدیران و کارمندان، وضعیت صندوق بازنشستگی، عملکرد از لحاظ امینی کار، گردش نیروی کار، تنوع رهبری و سرمایه‌داری پاک اشاره کرد.

فرایند رده‌بندی 100 شرکت پایدار جهان از اول اکتبر هر سال آغاز شده و پس از حدود سه ماه انجام محاسبات مختلف و بررسی شاخص در اوایل هر سال نتایج و گزارش رده‌بندی از سوی کورپوریت نایتس منتشر می‌شود.

رده‌بندی پایدارترین شرکت‌های جهان از اول فوریه 2005 آغاز شده و این رده‌بندی تاکنون توانسته جایگاه مناسبی را بین شرکت‌های جهان پیدا کند.

بد نیست بدانیم که شرکت طراح و مجری این رده‌بندی نیز شرکت رسانه‌ای و مشاوره سرمایه‌گذاری کانادایی کورپوریت نایتس است. این شرکت بازوی مشاوره سرمایه‌گذاری شرکت کورپوریت نایتس کپیتال است.

اما براساس رده‌بندی سال 2015 شرکت‌های بیوژن ایدک، آلرگان، آدیداس، کپل لند، کسکو، بی ام و، رکیت بنکیزر گروپ، سنتریکا، اشنایدر الکتریک و دانسکه بانک توانستند رده‌های اول تا دهم 100 شرکت پایدار جهان را به خود اختصاص دهند.

در گروه شرکت‌های فلزات و معدنکاری تنها دو شرکت تک ریسورسز کانادا (رتبه 29) و پوسکو کره‌جنوبی (رتبه 36) توانستند در بین 100 شرکت پایدار جهان قرار بگیرند.

شرکت اتوتک که هم‌اکنون در تعدادی از پروژه‌های معدنی و صنایع معدنی ایران حضور داشته و در حوزه فناوری‌های مرتبط با فراوری مواد معدنی و انرژی فعالیت می‌کند، در این رده‌بندی توانسته در رتبه 12 قرار بگیرد. حوزه فعالیت این شرکت در این رده‌بندی ساخت و ساز و مهندسی اعلام شده که در این زمینه نیز تنها همین شرکت در رده‌بندی 100 شرکت پایدار جهان قرار گرفته است. با توجه به اینکه عمده فعالیت اتوتک روی حوزه معدن و صنایع معدنی متمرکز است، می‌توان نتیجه گرفت که این شرکت توانسته عنوان پایدارترین شرکت فعال در این حوزه را در جهان به خود اختصاص دهد. جالب اینجاست شعار اصلی شرکت اتوتک نیز استفاده پایدار از ذخایر طبیعی زمین (Sustainable use of Earths natural resources) است. اتوتک برای سومین سال پیاپی است که در فهرست 100 شرکت پایدار جهان حضور دارد.

اتوتک در رده‌بندی سال گذشته 100 شرکت پایدار جهان در رتبه دوم کلی و در رده نخست شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی قرار گرفته بود.

شرکت اتوتک در سال 2006 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در شهر اسپو فنلاند واقع است. این شرکت در سال 2013 معادل 1.9 میلیارد یورو درآمد و 92.1 میلیون یورو سود کسب کرد. مجموع ارزش دارایی‌های این شرکت نیز به بیش از 1.5 میلیارد یورو رسید. همچنین اتوتک حدود 5000 نیروی کار دارد.

بالاترین نمره کسب شده در رده‌بندی 100 شرکت پایدار جهان مربوط به شرکت بیوژن ایدک با 73.5 درصد و کمترین نمره نیز مربوط به شرکت فرانسوی با 48.2 درصد است. اتوتک نیز در این رده‌بندی نمره 67.8 درصد را به خود اختصاص داده است.

کشورهای استرالیا، بلژیک، برزیل، کاناد، چین، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، هنک کنگ چین، ایرلند، ژاپن، هلند، نروژ، پرتغال، سنگاپور، کره‌جنوبی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، بریتانیا و آمریکا در رده بندی 100 شرکت پایدار جهان دارای نماینده یا نمایندگانی هستند.

فهرست 100 شرکت برتر پایدار جهان از محاسبات شاخص‌های تعریف شده روی بالغ بر 4600 شرکت مختلف در سراسر دنیا بدست آمده است.

سبد خرید کالا

آگهی رایگان
هاست رایگان ، هاست ارزان ، طراحی وب